Зачепить кожного: в українців будуть масово забирати земельні ділянки та будинки. Причина Вас сильно здивує

13:28 13.12.2018

В українців почнуть забирати неправильно оформлені земельні ділянки та будинки.

Тим, хто не узаконив нерухомість за спрощеною процедурою, тепер доведеться довго ходити по бюрократичних колах, передає Корупція. Інфо

У цьому році в Україні закінчилася будівельна амністія — закінчився термін дії спрощеного порядку по легалізації самобудів. Що загрожує українцям, які не встигли узаконити свої будинки? Для цього варто відповісти на ряд запитань.

Чому Мінрегіонбуду просто не продовжить дію спрощеного порядку легалізації?

Для його продовження Рада повинна прийняти закон. Відповідний проект був внесений до ВР, але для його прийняття в кінці 2016 роки не вистачило голосів. Цього року законопроект поки не виносився на голосування.

Що робити людям, які хочуть узаконити самобуди?

Для початку чітко розмежуємо: є самобуди на законно оформлених ділянках, а є – на самозахопленій і не оформленої землі. Зараз легалізація самобудів, повністю не заморожена, і може йти в звичайному порядку. А для узаконення земельних ділянок застосовується загальний порядок землевідведення.

Чим поганий звичайний порядок узаконення самобудів?

Колишній порядок значно спрощував оформлення за термінами і кількістю поданих документів. Питання узаконення можна було вирішити за 2-4 тижні, так як багато документів дозволяли не оформляти.

А стандартне проходження всіх процедур, оформлення техпаспорту, отримання дозволу на виготовлення техдокументації, узгодження з ДАБК, БТІ, місцевими радами, затягується на 6-12 місяців. Необхідно збирати дуже велику кількість дозвільних документів, і якщо не знати вимог і термінів дії паперів, то можна ходити по колу.

Природно, таке оформлення дорожче плюс чиновники можуть створювати штучні перешкоди.

Наскільки затягується процедура в разі наявності самобуду на захопленій ділянці?

Мінімум в два рази. Спробуйте отримати землевідведення, особливо в зонах великих міст. За останні роки люди трохи впорядкували оформлення самозахоплених ділянок. Але зробили це далеко не всі.

Це складний і тривалий процес, пов’язаний з отриманням технічної документації на ділянку, кадастрового номера, приведення доказової бази по користуванню ділянкою. Багато труднощів в нюансах технічних документів і термінах їх зіставлення.

З чим зараз можуть зіткнуться громадяни, які не скористалися амністією?

Для початку — з ймовірністю втрати власності.

Якщо документи на узаконення за амністією подані в кінці 2016 року, але оформлення не завершено, зараз є можливість все дооформити?

Спірний момент, який буде залежати від позиції місцевої ради. Тому що в порядку спрощеної реєстрації процедури виписані так, що рішення мало ухвалюватися на момент дії амністії.

Але якщо виходити з того, що документи подані, (особливо якщо відправлялися поштою), то згідно з роз’ясненнями Цивільного Кодексу, можна відстоювати в суді позицію застосування реєстрації за датою на штемпелі, проставлених Укрпоштою. Об’єктивно, це достатня підстава для доказу.

З чим ще може зіткнутися людина, що проживає в неузаконеному будинку (неузаконеній ділянці)?

Чекають складності в оформленні взаємин з контрагентами, такими як газові служби, служби з вивезення сміття, підключення електроенергії і т. д. Їм для оформлення договорів потрібні документи на ділянку і будинок.

Зараз умови посилюються. Якщо 10 років тому ці структури-монополісти якось йшли назустріч, то зараз не хочуть брати на себе відповідальність без документів. Можуть відрізати, скажімо, від світла.

Политика, 14:52 21.03.2019

Лидер партии «Братство» Дмитрий Корчинский поделился с украинцами прогнозом перед президентскими выборами,первый тур которых состоится уже 31 марта. Об этом пишет «Апостроф». Корчинский прокомментировал популярность среди украинцев кандидата…

Политика, 13:19 02.01.2019

Напередодні виборів в інтернеті з’явилося відео, на якому прем’єр-міністр Арсеній Яценюк тепло вітає екс-прем’єра Миколи Азарова з Днем народження, обіймає і цілує його. Відео було знято в 2007…

Политика,Украина, 14:28 07.12.2018

Премьер-министр Владимир Гройсман потребовал от профильной Нацкомиссии наказать газсбыты за недостоверные платежки. Об этом он сказал на заседании Верховной Рады в пятницу. «Я видел информацию в СМИ о…

Украина, 09:14 25.02.2019

Народный депутат от группы «УДАР», председатель парламентского комитета по вопросам семьи, молодежной политики, спорта и туризма Артур Палатный посетил с рабочим визитом город Переяслав-Хмельницкий Киевской области. Кроме проведения…

Украина, 18:56 11.11.2018

Проголосованный в Верховной Раде законопроект о «евробляхах» является обманом миллионов украинцев. Об этом заявил народный депутат от партии «Наш край» Сергей Шахов. «Я не голосовал за законопроект 8487…

Общество, 18:17 23.01.2019

Знакомый моего друга приехал с раши, он туда ездил к родственникам. Рассказываю, что мне рассказали. Срань! Дорог нет. От слова совсем нет! Дома. Не. Так называть эти трущебы…

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Последние новости