УКРАЇНА СКЛИКАЄ ЗУСТРІЧ ЯДЕРНИХ ДЕРЖАВ ЗА МЕХАНІЗМОМ БУДАПЕШТСЬКОГО МЕМОРАНДУМУ

16:11 06.12.2018

МЗС України 27 листопада звернулося до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою провести термінові консультації для забезпечення повного дотримання зобов’язань та негайного припинення агресії РФ проти України.

Про це йдеться у опублікованій у середу, 5 грудня, заяві МЗС України.

В МЗС наголосили, що проведення консультацій стане «запорукою відновлення довіри до Будапештського меморандуму та заходів міжнародного співтовариства щодо зміцнення міжнародного режиму нерозповсюдження».

У відомстві підкреслили: 24 роки тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, що були закріплені Великою Британією, Сполученими Штатами Америки та Російською Федерацією у Будапештському Меморандумі. Зокрема, ці держави зобов’язалися утримуватися від загрози силою чи використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України.

«Держави-гаранти надали зобов’язання, що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України… 25 листопада 2018 року Російська Федерація здійснила черговий акт збройної агресії проти України шляхом збройного нападу на кораблі Військово-Морських сил України в Чорному морі та Керченській протоці», — заявили в МЗС, додавши, що цей акт є продовженням збройної агресії проти України, розв’язаної РФ 20 лютого 2014 року.

Україна незмінно розглядає Будапештський меморандум як важливий міжнародний інструмент забезпечення безпеки України і вимагає від Росії повною мірою дотримуватися взятих зобов’язань, заявили в МЗС.

«Агресія РФ та порушення умов відмови України від ядерної зброї підриває міжнародний режим нерозповсюдження і визначатиме майбутнє відносин з країнами, які можуть обрати шлях розробки цього типу озброєння», — наголосили у міністерстві.

Украина, 08:14 08.12.2018

5 лет назад, 8 декабря 2013, в Киеве на бульваре Тараса Шевченко снесли первый памятник Владимиру Ленину. Впоследствии памятники советскому вождю упали в Харькове, Житомире, Запорожье, Мелитополе, Бердянске….

Украина, 12:56 20.12.2018

Президент России Владимир Путин заявил о росте рейтингов президента Петра Порошенко после захвата российскими военными судов ВМС Украины возле Керченского пролива. Об этом глава Кремля сказал во время…

Украина, 09:42 14.12.2018

Власть должна разорвать дипломатические отношения и все договора с РФ, закрыть границу, уничтожить промосковскую пятую колонну, провести люстрацию в руководстве Вооруженных сил, прекратить торговлю с агрессором и закрыть…

Общество, 11:20 07.01.2019

Я ніде так добре не спав, як під звуки стрілкотні. Ніде так надійно не почував себе, як під час розривів. Серце скажено колотилось, але в думках був лише…

Украина, 12:00 26.11.2018

Представниця Президента в Верховній Раді, дружина Генпрокурора Ірина Луценко розповіла в інтерв`ю «Цензор.нет», що сукню, в якій вона отримувала нагороду «Жінка третього тисячоліття», зшили не французькі модельєри, а…

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Последние новости