Гордіться нащадки. Таких воїнів було лише два у світі

10:24 07.12.2018

Маловідомий факт на світі є лише два полководці які не програли жодної битви, всі походи закінчили успішно, захопили всі міста які брали в осаду. Один з них це Олександр Македонський неофіційно визнаний найкращім полководцем всіх часів та народів. А другий це український козак Іван Сірко (1605)-1680) він обирався запорожцями на посаду кошового отамана рекордну кількість раз.

Сірко мав феноменальний військовий талан за життя він провів 55 походів проти Османської імперії та 65 великих битв та 179 сутичок з ворогами і у всіх з них здобув перемогу. Під його керівництвом козаки захоплювали: Очаків, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Кілію, Тягиню (Бендери), Арабат, Перекоп, Ясси, Кафу, Бахчисарай, Трапезунд.

Перша велика перемога по командуванням Сірка сталася в 1646 року в ході тридцятирічної війни запрошений французами 2500 тисячний загін запорізьких козаків на чолі яких стояли Богдан Хмельницький та Іван Сірко за одну ніч взяли іспанську фортецю Дюнкерк, яку французька армія принца Конде не могли захопити п’ять років. Фортеця Дюнкерк знаходилася в руках іспанців, і мала стратегічне значення — її називали «ключом від Ла-Маншу» Вдячні французи на честь перемоги Івана Сірка встановили пам’ятник козакам на березі Ла-Маншу.

На початку 1670-х років на переправі в пониззі Дніпра Сірко з 2 тисячами козаків розбив 10 тисячну татарську армію.

1675 у битві біля Чортомликської січі під його керівництвом була розбита 15 тисячну турецьку армія. Унаслідок нічного бою з 15 тисяч яничарів урятував лише 3 тисячі, а втрати козаків не перевищили 50 душ. Часом з цією перемогою пов’язують лист Мухаммеда IV до запорожців і славнозвісну відповідь йому, Наступного року Сірко здійснив з 20 тисячною козацькою армією похід у Крим і став першим козацьким отаманом кому вдалося захопити столицю Кримського ханства Бахчисарай.

Цікаво, що його полководницький талант породив серед козаків міф, що Сірко є характерником (чаклуном, ясновидцем). Після його смерті висушену праву руку, запорізькі козаки брали на всі важливі походи намагаючись закликати військову вдачу.

Похований І.Сірко біля Чортомлицької Січі тепер село Капулівка, Нікопольського району Дніпропетровської області.

Козак поляже, але слава козацька не вмре не поляже, слава буде жити до кінця віку людей.
Українці шануйте своїх героїв.

Украина, 12:28 06.12.2018

Народный депутат от БПП и заслуженный врач Украины Ольга Богомолец намерена принять участие в выборах президента. Об этом она сообщила в видеообращении в Facebook. «Сегодня заявляю о том,…

На Контрактовой площади в Киеве представители молодежного крыла «Молодая кровь» организации «Щит и меч» совершили самосуд над наркоторговцем. Об этом сообщает «Киев Оперативный». Как отмечается, после профилактической беседы с 18-летним…

Украина, 14:26 19.12.2018

Украине нужны не кредиты, которые разворовывает власть, а разумная экономическая политика и инвестиции в развитие. Об этом заявил народный депутат от «Оппозиционной платформы – За жизнь» Николай Скорик….

Украина, 10:56 17.01.2019

На сегодняшнем заседании парламент рассмотрит доработанный законопроект о порядке изменения подчиненности религиозных организаций. В зале зарегистрировались 355 народных депутатов. Работу избранники начнут с продолжения рассмотрения во втором чтении…

Происшествия, 14:31 19.03.2019

В сети сейчас активно обсуждаются пророчества православных старцев, касающиеся начала Третьей мировой войны. Так, столкновение может произойти между Россией и Китаем. Последняя страна, к слову, неожиданно для всех…

Украина, 14:42 22.11.2018

Большинство пользователей сайта Gazets.ua не собираются голосовать за будущего кандидата в президенты, экс-премьера Юлию Тимошенко. Об этом свидетельствуют результаты сайтового опроса, который длится 10 дней с 13 ноября….

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Последние новости