ВСЯ ПРАВДА ПРО ІКОНИ В ХАТІ: ДЕ ВСТАНОВЛЮВАТИ ІКОНОСТАС, ОКРЕМІ ІКОНИ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ОФОРМИТИ ІКОНОСТАС

18:33 17.12.2018

Багато традиції християнства стерлися з пам’яті, загубилися у віках. Літні люди ще їх пам’ятають, зберігають пам’ять молитов і священних обрядів, але більш молоде покоління втрачається і боїться припуститись помилки, звертаючись до віри, інформує Ukr.Media.

Питання про те, як і де розміщувати домашні ікони цікавить багатьох, ми постараємося дати просту і зрозумілу відповідь.

Де встановити іконостас і окремі ікони

Канонічно домашній іконостас розміщували у східній частині будинку. Храмові вівтарі також розташовують у східній частині церкви. Однак не можна плутати будинок з церквою. Будинок – це тільки продовження храму.

Будинок, в першу чергу, — родинне вогнище, тому «червоний кут» можна розташовувати в будь-якій частині приміщення. Єдина умова – перед божницею» повинно бути досить вільного місця, щоб всі члени сім’ї могли зібратися на молитву.

Крім загального іконостасу рекомендується розмістити по одній іконі в кожній житловій кімнаті.

Якщо сім’я збирається за загальним столом на кухні, варто повісити там ікону Спасителя, оскільки до нього звернена подячна молитва за хліб насущний.

Над входом в будинок зазвичай вивішується ікона Покрови Святої Богородиці.

Як правильно оформити іконостас

Церква засуджує сусідство ікон з декоративними елементами, сучасною розважальною побутовою технікою (телевізор, магнітофон), картинами і різними плакатами сучасних зірок. Не можна також поміщати ікони до книги не богословського змісту.

Можна прикрашати іконостас живими квітами.

У Вербну неділю біля ікон ставлять гілочки верби, а на день Святої Трійці будинок і червоний кут прикрашають гілками берези.

Іконостас та ікони, які висять окремо, можна прикрасити вишитими рушниками. Ця традиція має давні корені – в таїнстві хрещення і обряді вінчання використовуються ці рушники, які дбайливо зберігаються і передаються спадково. Після водосвятного молебню саме цими рушниками прийнято витирати обличчя.

Здавна дівчата збирали в придане кілька вишитих рушників, щоб прикрасити іконостас у новому житлі молодої сім’ї.

Украина, 18:14 28.11.2018

Президент России Владимир Путин именно сейчас осуществил открытый акт агрессии против Украины в Азовском море, чтобы Украина не получила Томос об автокефалии и международную финансовую помощь, но он…

Политика, 15:37 22.03.2019

В Генеральной прокуратуре Украины практически молниеносно отреагировали на заявление аналитика Андерса Аслунда, который, комментируя заявление Луценко о Йованович, заявил, что главный прокурор украинского государства только то и делает,…

Украина, 05:56 26.02.2019

На вторник, 26 февраля, назначено заседание Совета безопасности ООН по ситуации в Венесуэле. Начало заседания запланировано на 22:00 по киевскому времени. Трансляция мероприятия будет проходить на официальной странице…

Украина, 10:28 05.12.2018

Введение военного положения никак не повлияло на жизнь украинцев, несмотря на громкие заявления Кремля и его приспешников. На этом акцентировал президент Петр Порошенко на форуме местного самоуправления в…

Украина, 16:14 02.01.2019

Действующий президент Петр Порошенко не попадает во второй тур президентских выборов. За главный пост страны в финале будут соревноваться Юлия Тимошенко и Владимир Зеленский. Победит — Юлия Тимошенко….

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Последние новости