Рада готує масштабну українізацію: нові подробиці закону про мову

11:21 07.01.2019

Про це в ефірі ObozTV розповів віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко. За його словами, зараз у країні немає жодного закону, крім Конституції, який би регулював застосування української мови.

«У першому читанні парламент схвалив відповідний законопроект у жовтні… Наприкінці січня і в першій половині лютого я розраховую, що парламент розглядатиме у другому читанні цей закон, а в лютому Україна отримає нове повноцінне мовне законодавство», — заявив віце-прем’єр.

За словами Кириленка, закон регулює використання української мови в усіх сферах суспільного життя — на телебаченні, радіо, в друкованих ЗМІ, судочинстві, діяльності установ і органів влади, рекламі.

«Там, де вже все врегульоване, як наприклад квоти на радіо і телебаченні, в основному збережуться діючі норми. Там, де передбачені якісь нові норми, будуть перехідні періоди», — повідомив він.

«Не буде того, чим намагаються лякати українців, що хтось когось буде змушувати говорити якоюсь мовою. В особистому спілкуванні кожен обирає мову, яка йому підходить, але державні органи, установи, органи самоврядування і все, що працює від імені держави, буде користуватися українською мовою. Будуть захищені права споживачів на отримання інформації та обслуговування українською мовою», — повідомив Кириленко.

Як зазначив віце-прем’єр, якщо громадянин хоче стати державним службовцем або отримати українське громадянство, він повинен буде зафіксувати рівень володіння мовою і отримати відповідний державний сертифікат.

«Буде державна комісія із питань стандартів української мови, яка розроблятиме програмні завдання. Також буде створений інститут уповноваженого з питань державної мови, який розглядатиме можливі скарги, випадки невиконання закону про мову, здійснюватиме моніторинг виконання. Крім того, передбачені спеціальні безкоштовні курси для бажаючих і тих, кому буде потрібно отримати сертифікат. Держава всіляко сприятиме, щоб люди мали безперешкодну можливість опанувати мову», — запевнив він.

Також Кириленко розповів, у яких випадках закон дозволяє використовувати інші мови крім української.

«Щодо лікарів, службовців, вчителів — це прямі норми закону, що вони повинні володіти мовою… Але що стосується судових засідань, медичного обслуговування — якщо медику і пацієнту, на прохання пацієнта, легше використовувати якусь іншу мову, крім державної, вони зможуть її використовувати у своєму спілкуванні. Те ж саме може бути використане в суді, якщо підозрюваний чи підсудний не володіє державною мовою із якихось об’єктивних причин», — пояснив віце-прем’єр.

Украина, 08:14 19.01.2019

10 лет назад, 19 января 2009 года, Россия и Украина заключили 10-летние контракты на поставку российского газа в Украину и его транзит через украинскую территорию. Соглашение после пяти…

Украина, 13:33 18.11.2018

Все, что в Советском Союзе происходило, даже в самых страшных не описано сказках — это жуткий, абсурдный, затянувшийся на 70 лет фильм ужасов: настолько тяжелый, что мы до…

Украина, 21:00 05.03.2019

Заместитель лидера партии «Батькивщина» Юлии Тимошенко народный депутат Валерий Дубиль занимается подкупом избирателей в то же время, как сама Тимошенко показательно борется с этим явлением. Такое мнение у…

Украина, 10:42 27.02.2019

«Оппозиционный блок» объявил сбор подписей против баллотирования нынешнего президента Петра Порошенко на второй срок. Об этом с трибуны парламента сообщил кандидат в президенты и заместитель председателя фракции «Оппозиционный…

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Последние новости