Перемога над підлістю: шашкіст, якого Росія дискваліфікувала за вишиванку, став чемпіоном світу

13:26 30.12.2018

На чемпіонаті світу зі шашок-64, що відбувся у РФ, блискучі перемоги здобули українці Олена Коротка та Юрій Анікєєв. Та щоб усвідомити справжню цінність цих звитяг, треба зазирнути в історію.

Півтора року тому Міжнародна федерація шашок, яку цілковито контролює Росія, дискваліфікувала лідера збірної України Юрія Анікєєва — за те, що на матчі виходив у вишиванці, пише газета Експрес.

Безглуздішу причину годі було знайти, але українця, який реально конкурував із російськими шашкістами, таки прибрали з дороги.

Українська федерація довго воювала з цим рішенням, дійшла до Апеляційного суду в Лозанні — і там ухвалили рішення на користь українця. Причому з приписом, що воно остаточне, жодних апеляцій бути не може.

Росіяни цю гірку пілюлю проковтнули. І коли Юрій Анікєєв заявився на чемпіонат світу у Нижньовартовську, сказали, що він їм не конкурент, бо, по-перше, півтора року «простоював» а, по-друге, шашки-64 — не його козир, він сильний у шашках-100.

«Тому це навіть не перемога України, — каже «Експресу» президент української федерації шашок Анатолій Яценко. — Це перемога правди і здорового глузду над підкупом, підлістю і грошима.

А як Росія домоглася усунення Юрія від спорту? Лише підлістю! Перемога Анікєєва — це лише перша частина нашої відповіді згаданій федерації. Друга буде ще жорсткішою.

Тепер ми ініціюємо міжнародний суд, щоб діяльність цієї федерації визнали незаконною і взагалі її ліквідували. Федерація, яка займається спортивним тероризмом, не має права на існування. Цю мою позицію цілковито підтримали в міністерстві».

Украина, 14:56 03.11.2018

Президент Украины Петр Порошенко задекларировал более миллиона гривен доходов. Порошенко задекларировал свои процентные доходы от вкладов в Международном инвестиционном банке. Об этом стало известно из документа, опубликованного в…

Украина, 16:56 21.11.2018

Генпрокуратура добилась в Верховном суде пересмотра решения о закрытии уголовного производства № 42015000000000207 по факту хищения экс-нардепом Юрием Иванющенко денежных средств в размере 204,6 млн гривен, выделенных на…

Украина, 12:56 20.12.2018

Президент России Владимир Путин заявил о росте рейтингов президента Петра Порошенко после захвата российскими военными судов ВМС Украины возле Керченского пролива. Об этом глава Кремля сказал во время…

Последние новости