Німеччина відкрита для українських заробітчан. Польща протестує

13:42 26.12.2018

Берлін готується переписати правила працевлаштування для іноземців

Німеччина услід за Польщею має намір незабаром спростити процедуру працевлаштування для громадян держав, що не входять до складу ЄС. Розмови про це німецькі чиновники ведуть вже давно. І хоча остаточного рішення Берліна про зміну міграційного законодавства чекають тільки в наступному році, деякі подробиці ініціативи стали відомі вже зараз.

По суті, німецький уряд має намір істотно спростити доступ іноземців до свого ринку праці. Новий порядок дозволить громадянину країни, що не входить в ЄС отримати робочу візу на півроку, приїхати в Німеччину, вибрати собі роботодавця, в його супроводі зареєструватися на біржі праці, а після цього приступити до роботи. Після закінчення терміну дії робочої візи, потрібно буде покинути країну. Але вже через півроку можна буде заїжджати за такою ж схемою.

«Нинішня система вимагає від пшуківця завчасно визначитися з роботодавцем і спеціальністю. Причому не будь-яку, а лише ту, за якою роботодавець не зміг нікого знайти в країні протягом двох місяців. Крім цього для багатьох спеціальностей необхідне обов’язкове знання мови. Наприклад, щоб влаштуватися медсестрою, потрібно вивчити німецьку до рівня не нижче В2 », – розповів виданню президент Всеукраїнської асоціації компаній міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Виїдуть з Польщі

Якщо спрощена процедура працевлаштування для іноземців буде прийнята, це значно змінить розподіл українських трудових мігрантів в Європі, вважають експерти. По-перше, безліч українців переїдуть на роботу в Німеччину з Польщі. По-друге, до них приєднуватися ті, хто працює в Pосії. Ну і звичайно, безліч наших співгромадян, які не мають можливості знайти гідну роботу вдома. При цьому загальний потік трудової міграції виросте.

«Вже зараз спостерігається активізація німецьких роботодавців. Якщо раніше, в кращі часи, вакансій з Німеччини у нас було не більше сотні, то зараз їх в кілька разів більше. Цей напрямок ніколи не входив навіть до п’ятірки популярних напрямків для працевлаштування, зараз же Німеччина пересунулася в трійку і наблизилася до Польщі і Чехії. Багато польських агентств відправляє працівників через Польщу у відрядження до Німеччини. За що працівників часто ловлять і депортують. Мабуть, зараз німецька влада вирішила їх легалізувати розуміючи, що від них все одно нікуди не дітися », – зауважила в розмові hr-експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Оклади в Німеччині в середньому вищі, ніж в Польщі в 2-3 рази, особливо це стосується некваліфікованої і сезонної роботи. Якщо українець на сезонній роботі в Польщі заробляє в середньому 600 – 800 євро, то в Німеччині він може отримати вже 1400 – 1600 євро на місяць.

Лікарям багато не заплатять

А ось більш кваліфікованим фахівцям влаштуватися в Німеччині на високий оклад буде складніше. Виняток можуть скласти тільки робочі спеціальності: зварювальники, водії-далекобійники. Тобто там, де глибокого знання мови не буде потрібно. Для інших мовний бар’єр може стати непереборною перешкодою на шляху до високої зарплати, кажуть експерти.

«Найчастіше українці їдуть до Німеччини працювати доглядальницями, будівельниками, на виробництво та ін. Але трудяться вони там в 90% випадків нелегально. Якщо лібералізація все ж відбудеться, то до них приєднаються і інші: лікарі, інженери та ін. Туди поїде багато людей не тільки з України, але навіть з Польщі – відбудеться переорієнтація з звичних напрямків наших заробітчан. Залишаться на колишніх роботах одиниці, хто вже у віці і влаштувався там з квартирами і сім’ями », – підмітив керівник профспілки «Трудова солідарність» Віталій Махинько.

За словами експертів, в Україні вже зараз відчувається дефіцит кадрів в будівництві, сільському господарстві. І він буде тільки збільшуватися: поки в європейських країнах йде зростання економіки, там будуть відкриватися нові виробництва, і потрібні будуть нові робочі руки. По зарплатах Україна не може конкурувати навіть зі своїми найближчими сусідами і це ключовий фактор, який буде стимулювати наших громадян їхати на заробітки в Європу.

Украина, 21:42 26.11.2018

При рассмотрении вопроса о введении военного положения между первым заместителем председателя Верховной Рады Ириной Геращеко и нардепом от «Батьківщина» Сергеем Власенко произошла перепалка. «Обратите внимание, как перебивают заместителя…

Украина, 06:14 14.12.2018

Речь шла о «дружественной помощи, необходимой для победы» Юлия Тимошенко неделю провела в США. Лидер «Батьківщини» обсуждала с американскими высокопоставленными чиновниками, бывшими послами, учеными, профессиональными дипломатами стратегию мира…

Общество, 11:45 09.01.2019

Вчора був у Лаврі. Це просто розрив шаблону. Вони реально окупували НАШУ Лавру, паразитуючи на святості цього місця – вони перетворили її на суцільний бізнес. Торжище. Продається геть…

Украина, 11:42 25.11.2018

Представитель Вселенского патриарха призвал РПЦ отменить запрет для своих мирян причащаться в храмах Константинопольского патриархата. «Для Архиепископии православных русских церквей, которые находятся в юрисдикции Константинополя, решение Московского патриархата…

Украина, 00:56 06.11.2018

Политзаключенный Кремля 42-летний Олег Сенцов написал письмо правозащитникам 1 ноября. В нем рассказал о состоянии своего здоровья после прекращения голодовки. «Анализы, конечно, еще нехорошие, но уже и не…

Украина, 17:56 04.12.2018

Россия и представители террористических группировок ЛНР и ДНР отказались обменяться пленными. Об этом написала первый вице-спикер Верховной Рады Ирина Геращенко в Facebook. «Украинская сторона еще раз передала предложение…

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Последние новости