10 січня – особливий день. Все, що зроблено в цей день із своєю сім’єю – благословенне і принесе в майбутньому удачу

12:15 10.01.2019

Четвертий день після Різдва, хоч і не святковий, але теж вважається особливим. 10 січня в народі отримало назву “Домочадців день”.

У цей день велику увагу приділяли всім членам своєї родини, намагалися зібратися за одним столом. Ввечері молодь вирушала на святочні посиденьки: гадати, веселитися, водити хороводи, помічати собі наречену або нареченого..

Саме такими довгими зимовими вечорами створювалися і передавалися з вуст у вуста цікаві народні прикмети, традиції і обряди.

Народні прикмети на 10 січня

Все, що зроблено в цей день зі своєю сім’єю – благословенне і принесе в майбутньому свої плоди.

В цей день народжуються добрі і лагідні люди, зразкові сім’янини, гарні чоловіки і дружини.

Якщо 10 січня дістати свячену сіль і насипати її в тарілку, а потім її з’їдять ваші домашні, весь рік пройде без сварок.

Сіль раптом стала сирою – до похмурої погоди.

Існував обряд, під час якого молодь виходила за село, де на пагорбі ще з вечора вбивалися в землю кілочки. Якщо загадати бажання і зав’язати стрічку на кілочку – воно обов’язково здійсниться!

Безвітряна погода віщувала багатий урожай і загальне благополуччя. Того ж самого очікували, якщо гілки дерев були вкриті інеєм.

Сіно в сараях покривалося інеєм – до дощового, непогожого літа.

Сіно в сараях покривалося інеєм – до дощового, непогожого літа.

Якщо ця дата не випадає на середу або п’ятницю – за церковною традицією, в цей день дозволялося їсти м’ясну їжу.

Доброю прикметою вважалося зіграти весілля в цей день.

Прийняти в цей день ряджених вважалося запорукою міцного здоров’я для всіх членів сім’ї. Крім того, люди вірили, що візит колядників на 10 січня захищав будинок і худобу від псування.

Кішка спить весь день – скоро потеплішає.

Собака вилізла з будки і лежить на снігу – чекай хуртовини.

Великі пластівці снігу – до сирої відлиги.

Білизна повільно сохне – до хорошого урожаю льону.

Під час підлідного лову риба плеще хвостом, поводиться неспокійно, прагнучи вибратися на поверхню – до сильної хуртовини.

Метелиця в цей день віщувала дощове, «мокре» літо.

Стайки виробів весело цвірінькають під дахом – очікується тепла погода.

Украина, 10:26 03.04.2019

В воскресенье, 7 апреля, христиане восточного обряда будут отмечать один из двенадцати великих церковных праздников – Благовещение Пресвятой Богородицы, пишет УНИАН. Издавна селяне тщательно следили за погодой в этот…

Украина, 16:04 17.11.2018

Американский миллиардер не увидел в Украине полигона для иноваций из-за неблагоприятного инвестиционного климата Американский миллиардер, создатель SpaceX и Tesla Илон Маск ответил отказом на просьбу премьер-министра Украины Владимира…

Украина, 08:42 23.11.2018

Верховная Рада обложила налогом посылки из-за рубежа, стоимость которых превышает 100. Соответствующие изменения депутаты внесли в Налоговый кодекс в рамках бюджетного процесса под утро 23 ноября. Закон предусматривает…

Украина, 05:56 18.01.2019

Украинского политзаключенного Александра Кольченко, который содержится в исправительной колонии в российском Копейске, выпустили из штрафного изолятора. «Знаю, что Саша Кольченко был выпущен из ШИЗО. Надеюсь, к нему скоро…

Политика, 09:00 18.02.2019

Кандидат в президенты Украины Юлия Тимошенко во время Украинского ланча на полях Мюнхенской конференции по безопасности заявила, что для большинства жителей Украины сейчас характерно состояние отчаяния. Об этом…

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Последние новости