10 січня – особливий день. Все, що зроблено в цей день із своєю сім’єю – благословенне і принесе в майбутньому удачу

12:15 10.01.2019

Четвертий день після Різдва, хоч і не святковий, але теж вважається особливим. 10 січня в народі отримало назву “Домочадців день”.

У цей день велику увагу приділяли всім членам своєї родини, намагалися зібратися за одним столом. Ввечері молодь вирушала на святочні посиденьки: гадати, веселитися, водити хороводи, помічати собі наречену або нареченого..

Саме такими довгими зимовими вечорами створювалися і передавалися з вуст у вуста цікаві народні прикмети, традиції і обряди.

Народні прикмети на 10 січня

Все, що зроблено в цей день зі своєю сім’єю – благословенне і принесе в майбутньому свої плоди.

В цей день народжуються добрі і лагідні люди, зразкові сім’янини, гарні чоловіки і дружини.

Якщо 10 січня дістати свячену сіль і насипати її в тарілку, а потім її з’їдять ваші домашні, весь рік пройде без сварок.

Сіль раптом стала сирою – до похмурої погоди.

Існував обряд, під час якого молодь виходила за село, де на пагорбі ще з вечора вбивалися в землю кілочки. Якщо загадати бажання і зав’язати стрічку на кілочку – воно обов’язково здійсниться!

Безвітряна погода віщувала багатий урожай і загальне благополуччя. Того ж самого очікували, якщо гілки дерев були вкриті інеєм.

Сіно в сараях покривалося інеєм – до дощового, непогожого літа.

Сіно в сараях покривалося інеєм – до дощового, непогожого літа.

Якщо ця дата не випадає на середу або п’ятницю – за церковною традицією, в цей день дозволялося їсти м’ясну їжу.

Доброю прикметою вважалося зіграти весілля в цей день.

Прийняти в цей день ряджених вважалося запорукою міцного здоров’я для всіх членів сім’ї. Крім того, люди вірили, що візит колядників на 10 січня захищав будинок і худобу від псування.

Кішка спить весь день – скоро потеплішає.

Собака вилізла з будки і лежить на снігу – чекай хуртовини.

Великі пластівці снігу – до сирої відлиги.

Білизна повільно сохне – до хорошого урожаю льону.

Під час підлідного лову риба плеще хвостом, поводиться неспокійно, прагнучи вибратися на поверхню – до сильної хуртовини.

Метелиця в цей день віщувала дощове, «мокре» літо.

Стайки виробів весело цвірінькають під дахом – очікується тепла погода.

Украина, 13:49 21.12.2018

У Раді зареєстрований законопроект про звільнення пенсіонерів від сплати за комунальні послуги, передає Корупція.Інфо У Верховній Раді України зареєстрований законопроект № 8485 від 15.06.18г. про внесення змін до…

Украина, 17:23 16.12.2018

А вот и канонический томос РПЦ. Выданный решением НКВД. Как видно из святого документа, делегатов на собор отбирали комиссары госбезопасности Карцов и Федотов. А потом тщательно инструктировали: Обязать…

Украина, 16:42 26.11.2018

Верховная Рада в понедельник должна рассмотреть вопрос об утверждении указа президента Петра Порошенко о введении военного положения в Украине. Народные депутаты собрались в сессионном зале. Представители фракции Радикальной…

Украина, 11:56 08.11.2018

Суд предоставил детективам Национального антикоррупционного бюро доступ к финансовым документам семьи генпрокурора Юрия Луценко. Правоохранители проверяют факт незаконного обогащения главы ГПУ, сообщают сразу несколько украинских СМИ. «Получили 20…

Украина, 15:14 02.02.2019

1 февраля в Киеве провели шестой Бандеровские чтения. Тема мероприятия — «Экономический национализм и социальная справедливость». Участники — экономисты, политики и руководители городов — делились опытом управления и…

Украина, 11:14 03.11.2018

Канцлер Германии Ангела Меркель призвала украинских депутатов не обнадеживать население страны возможностью получать бесплатно энергоносители через субсидии. Такое заявление она сделала на встрече со спикером Верховной Рады Андреем…

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Последние новости