Константинополь прийняв виклик Москви і опублікував історичні архіви

11:32 11.01.2019

Знадобилося тільки кілька годин після заяви Московської Патріархії УПЦ проти Вселенського Патріархата за начебто незаконне вторгнення в її канонічну територію, і Константинополь відреагував гучно, публікуючи архіви церковної історії та конкретно історії Української Церкви з часів хрещення Київської Руси до наших днів.

Дана публікація є результатом дослідження грецьких і російських учених, які мали доступ до оригінальних текстів архіву Константинопольського Патріархату і його листування протягом багатьох століть.

На цьому дослідженні базується вся аргументація Вселенського Патріархату з допомогою якої спростовуються всі звинувачення Москви проти Константинополя щодо “вторгнення” в її канонічні єпархії.

“Вселенський Патріархат вважає доречним нагадати всю історичну і канонічну правду про взаємини Константинопольської церкви з Церквою України, про що свідчать збережені офіційні документи, які, нажаль, або ігноруються, або свідомо приховуються зі зрозумілих міркувань”, наголошується в передмові дослідження, в якому читач може прослідити всю історію розвитку української церкви.

За допомогою цього дослідження, особливо з оригінального листування, яке оголошується вперше, Вселенський Патріархат підтверджує його канонічну і правову юрисдикцію в Україні і одночасно доводить, що “Московський Патріархат порушив правила Патріаршого і Синодального Акта 1686 року Вселенського Патріархату, порушення яких Вселенський Патріархат, через важкі умови при яких діяв, змушений був терпіти і мовчати, але ніколи не викреслив та не забув“.

Украина, 17:42 15.01.2019

Командующий Украинской добровольческой армии Дмитрий Ярош заявил, что у кандидата на пост президента Украины Руслана Кошулинского есть шанс на победу. Об этом он сказал в интервью «Украинской правде»….

Украина, 19:28 09.12.2018

Бизнесмены Борис Подольский и Максим Павицкий являются собственниками недвижимости, которую прокуроры Специальной антикоррупционной прокуратуры приписывают бывшему руководителю Государственной фискальной службы Мирославу Продану. Об этом пишет «Деловая столица». Издание…

Украина, 11:36 26.11.2018

Якось дивно… Озброєний сучасний російський катер пішов на таран українського Буксира… Якщо вони вже так сильно бояться наших Буксирів, то мабуть, їх Імперіі – хана. Отже, готуймося до…

Украина, 06:14 16.11.2018

«Два года Мирослав Продан руководил Государственной фискальной службой. И вот после приглашения на допрос в Специализированную антикоррупционную прокуратуру вдруг «заболел» и исчез», пишет журналист 42-летний Юрий Бутусов в…

Последние новости