Другий строк Петра Порошенко: що ви думаєте з цього приводу?

19:51 08.02.2019

Що я думаю з приводу другого строку Петра Порошенка?

У політиці – на жаль! – рахується перемога, а не рівень довіри чи не довіри.

Тобто політика є і була макіавелістською – це коли ціль виправдовує засоби. Як кажуть, хочете знати, як по-справжньому мислять політики, і що вони думають про нас, виборців – читайте Макіавеллі. Єдине, що тішить: що в Україні ці методи виключають насильство, тому засоби мають цілком інший, ненасильницький характер, пише Ярослав Грицак для «НВ».

Це по-перше.

По-друге: тактика Порошенка відображає певні дуже раціональні суспільні тенденції. Коли український виборець вибирає, він у більшості випадків керується не моральними, а іншими мотивами: він буде вибирати будь-кого, хто гарантує безпеку і певний рівень стабільності. Іншими словами, він надає перевагу старому злодію над новим демократом. До старого злодія усі звиклися, тоді невідомо, що чекати від нового демократа – який в кінці-кінців може стати ще більшим злодієм.

Переломити ці виборчі тенденції може тільки Зеленський

Й останнє, по-третє: курс Порошенка чітко відображає певні зміни у суспільному мисленні, коли питання національної ідентичності, після російської агресії, виходять на перше місце. Звідси – дуже раціонально вирахуваний лозунг «мова, армія, церква». Він діє, особливо на Заході і в центрі України.

Переломити ці виборчі тенденції може тільки Зеленський. Чи йому вдасться, і чи не стане він після цього «новим старим злодієм» – сумніваюся.

Справа не в кандидатах, а в політичній системі, яку ані перший, ані другий Майдани не могли зруйнувати. На жаль.

Ярослав Грицак
Украинский историк, доктор исторических наук

Украина, 11:27 27.11.2018

Росія цинічно порушує міжнародні угоди і веде «пряму агресивну війну проти України». Про це сказала президент Литви Даля Грибаускайте, пише Delfi. «Очевидно, що Росія веде пряму і агресивну…

Украина, 16:56 25.02.2019

После выборов президента жители Украины видят во главе правительства или нынешнего премьера Владимира Гройсмана, или лидера политической партии «Основа», промышленника Сергея Таруту. Согласно февральскому всеукраинскому опросу общественного мнения,…

Политика, 12:25 14.02.2019

Кандидат в президенты Украины Владимир Зеленский ищет представителя в Днепропетровской области. Об этом стало известно в среду, 13 февраля из поста который разместила «Команда Зеленского» в социальной сети….

Общество, 14:31 19.12.2018

В социальной сети Twitter на личной странице бывшего народный депутат от Партии регионов и экс-лидера придуманной кремлевскими политтехнологами «Новороссии» Олега Царева появилась новая запись, в которой тот показал…

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Последние новости